Pytania i odpowiedzi:


Schody kręcone produkujemy na zamówienie - wg preferencji Klienta i dopasowujemy do otworu, dlatego z naszego punktu widzenia nie ma to najmniejszego znaczenia. Podpowiedzieć możemy tylko tyle, że wykonanie otworu okrągłego, który będzie faktycznie okrągły, a nie owalny czy eliptyczny jest znacznie trudniejsze, a przez co droższe do wykonania, aniżeli wykonanie otworu kwadratowego lub prostokątnego. Niemniej jednak schody kręcone najładniej wyglądają właśnie w takim otworze. Wybór zatem należy do Państwa.
Oczywiście! Schody, podest i pozostałe elementy wykonujemy na zamówienie, więc dopasujemy je do każdego otworu i w każdym otworze je zamontujemy.
Tak, zachęcamy do tego aby otwór przed montażem został wykończony i pomalowany na gotowo, gdyż po zamontowaniu schodów trudniej będzie to wykonać. Oczywiście zdarza się, że podczas montażu delikatnie coś pobrudzimy, dlatego należy zachować farbę do ewentualnej korekty takich miejsc. Jednak zdecydowanie łatwiej odświeżyć takie miejsce, niż wykańczać otwór mając zamontowane schody.
Tak, zachęcamy do tego aby podłogi były ułożone przed montażem, a zwłaszcza dotyczy to piętra i wówczas gdy zamówiają Państwo "Deskę Stropową", gdyż takowa służy m.in. do tego aby przykryć niedociągnięcia podczas układania podłogi. W innym wypadku dokładne i eleganckie ułożenie podłogi do tejże deski nie będzie możliwe.
Schody mocowane są w dwóch miejscach - do podłogi na parterze oraz do krawędzi otworu (antresoli) na piętrze. U dołu rurę centralną mocujemy do podłogi, za pomocą 3 długich i mocnych kołków rozporowych, a w przypadku ogrzewania podłogowego wiercimy płytsze otwory, w których zatapiamy kotwy chemiczne. Na piętrze schody mocujemy do krawędzi otworu za pomocą deski montażowej znajdującej się pod podestem lub w przypadku jego braku, znajduje się ona pod ostatnim stopniem. Deskę montażową przykręcamy do krawędzi otworu, dlatego WAŻNE jest aby krawędź otworu - zwłaszcza w miejscu zejścia ze schodów była mocna, sztywna i stabilna.
Na terenie Polski montaż schodów jest bezpłatny. Pobieramy jedynie opłatę paliwową związaną z dojazdem na montaż w wysokości 1 zł/km (liczone w dwie strony). Dojazd liczony jest od miejscowości Brzeg w województwie opolskim. Prace rozpoczynamy w godzinach porannych (8:00 - 9:00), a sam montaż trwa od 6 do 8 godzin. W szczególnych przypadkach i przy dużych, skomplikowanych kompletach, ten czas może się wydłużyć, lecz nie powinien przekroczyć 12 godzin. W przypadku dłuższych prac, montaż rozdzielamy na 2 dni.
Oczywiście, usługa bezpłatnego montażu oferowana jest na terenie całej Polski. Montaż możliwy jest również poza jej granicami, lecz koszt takiej usługi ustalany jest wówczas indywidualnie.
W większości przypadków nasz przyjazd na pomiar nie jest konieczny, gdyż do sporządzenia oferty, wykonania projektu, a następnie schodów, potrzebujemy tylko dwóch wymiarów, których podanie nam, nie powinno nastręczać trudności. Wymiary te to - wysokość pomieszczenia (mierzona od wykończonej podłogi na parterze, do wykończonej podłogi na piętrze) oraz wielkość otworu. Niemniej jednak, jeśli otwór jest skomplikowany lub niewymiarowy, a spotkanie jest niezbędne, to oczywiście jest możliwość abyśmy spotkali się z Państwem w miejscu inwestycji.
Z uwagi na fakt, iż schody wykonywane są na zamówienie, co oznacza iż nie posiadamy na składzie gotowych kompletów, a nawet stopni, a wszystkie elementy musimy wykonać od podstaw, potrzebujemy trochę czasu na wykonanie Państwa zamówienia. Szacunkowy termin realizacji waha się od 4 do 6 tygodni. W szczególnych wypadkach może być nieco krótszy lub dłuższy lecz o tym każdorazowo informujemy podczas składania zamówienia. Aby uzyskać szczegółową informację na temat bieżących terminów, prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy.
Im większa średnica schodów kręconych, tym są one wygodniejsze i bardziej komfortowe. Zalecana, optymalna średnica schodów spiralnych wynosi 160 cm. Z wielu powodów jednak, możliwości nie pozwolą na wykonanie tak dużego otworu dla takich schodów i jedynym wyjściem będzie zamontowanie schodów krętych o mniejszej średnicy - 140 cm, czy nawet najmniejszych jakie wykonujemy 120 cm. Niemniej jednak są one w dalszym ciągu w pełni funkcjonalne i pomimo małych rozmiarów cieszą się dużą popularnością - może dlatego, że zajmują najmniej miejsca...
Oferowane przez nas schody kręcone, standardowo wykonujemy z drewna bukowego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać, je z jesionu, dębu, czy każdego innego rodzaju (również egzotycznego) drewna. Drewno bukowe jest twarde i wytrzymałe, dlatego dobrze sprawdza się jako surowiec na schody. Jest również stosunkowo tanim drewnem, stąd też wynika jego popularność. Jest to dobry wybór jeśli schody będą bejcowane - zwłaszcza na ciemne kolory. W przypadku naturlanych (niebejcowanych) stopni - białych lub szarych, zalecamy wybór nieco droższego, drewna jesionowego lub dębowego, gdyż ich naturalny kolor oraz piękne usłojenie warte jest wyeksponowania.
Oczywiście, jako iż schody kręcone wykonujemy na zamówienie - na podstawie Państwa indywidualnych parametrów, to mogą one mieć każdą wysokość.
Montując Państwa schody okrągłe, zdarza się iż jednocześnie znajdują na nich, trzy dorosłe osoby. Aby jednak jednoznacznie określić dopuszczalną nośność informujemy, iż korzystać z nich może osoba, której waga nie przekracza 140 kg, lub jednocześnie dwie osoby, których waga nie przekracza 180 kg.
Z uwagi na fakt iż schody kręcone marki Aspiral wykonywane są na wymiar, nie posiadają regulacji, a tym samym nie ma możliwości ich rozregulowania. Wszystkie elementy są idealnie do siebie dopasowane, co bezpośrednio wpływa na ich bardzo dobrą stabilność. Głównym atutem naszych schodów spiralnych jest słup główny, który w odróżnieniu od produktów innych marek, czy wyrobów marketowych, wykonany jest z grubościennej rury stalowej o dużej średnicy i solidnej podstwie.
Standardowa gwarancja na schody spiralne wynosi 2 lata. Jednak gwarantujemy iż nie Powinni się Państwo martwić o ich żywotność. Prosta i solidna konstrukcja powoduje iż będą służyły lata. Oczywiście należy przestrzegać podstawowych zasad użytkowania, a wtedy na długi, długi czas zachowają swój pierwotny, elegancki wygląd.
Oczywiście, aby schody kręte współgrały z wystrojem wnętrza w Państwa domu, można u nas zamówić dodatkowe elementy wyposażenia, jakimi są: półki, parapety, listwy etc. Wykonane z takiego samego drewna jak stopnie schodów i w takim samym kolorze.
Jeśli drzwi, czy podłogi wykonane zostały z naturalnego drewna to dobranie koloru nie będzie trudne, jeśli do produkcji użyjemy takiego samego surowca. Natomiast jeśli kolor ma zostać dobrany do sztucznych oklein drzwi, czy paneli to oczywiście dobierzemy go dla Państwa ale sam odcień może się nieco różnić, głównie dlatego iż nasze wyroby wykonane są z naturalnych materiałów i barwników. Oczywiście aby kolor był możliwie najlepiej odwzorowany, niezbędnym będzie dostarczenie nam fragmentu deski, panela, listwy itp. Kolor schodów można też wybrać z naszego wzornika kolorów.
Aby zamówienie na schody okrągłe przekazane zostało do realizacji, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 20% wartości zamówienia, na rachunek wskazany w umowie, przesłanej na adres email, lub gotówką podczas sporządzania i podpisania umowy u Państwa podczas pomiarów. Pozostała kwota wartości zamówienia, płatna jest gotówką w dniu montażu schodów, po jego zakończeniu i odebraniu przez Zamawiającego.
Oczywiście, zakup na raty jest możliwy. Wcześniej prosimy o taką informację, a nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w tej sprawie.