Otwór okrągły jest najbardziej rozpowszechniony dla tego typu schodów. Jest to rozwiązanie, pozwalające idealnie dopasować schody do średnicy otworu. W takim otworze schody kręcone wyglądają najpiękniej...
Wybierając schody do otworu okrągłego, należy pamiętać aby ich średnica była 10 cm mniejsza niż średnica otworu, a on sam możliwie dokładnie wykonany. Pozwoli nam to idealnie spasować podest do jego krawędzi. Podłoga powinna być ułożona przed montażem, ale jej krawędzie nie mogą wystawać i przysłaniać nawet w małej części otworu. Zastosowanie deski wykończeniowej otworu nada schodom eleganckiego wyglądu oraz pozwoli ukryć "niedoskonałości" ułożonej podłogi.
WAŻNE - należy pamiętać aby średnica wybieranych schodów była mniejsza 10 cm od średnicy otworu, czyli jeśli posiadany otwór ma średnicę 140 cm to wybrane schody powinny mieć średnicę 130 cm.
Otwór kwadratowy jest bardzo łatwy w wykonaniu, a jego obróbka i wykończenie nie przysparza problemów, jak to ma miejsce przy otworze okrągłym. Jest to rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie wyjątkowo dużego zejścia na piętrze - bo aż na dwie strony. W takim otworze schody spiralne montuje się najszybciej...
Wybierając schody do otworu kwadratowego, należy pamiętać aby ich średnica była zawsze 10 cm mniejsza niż długość boku, a otwór posiadał kąty proste, pozwoli nam to idealnie spasować podest do jego krawędzi. Podłoga powinna być ułożona przed montażem, ale jej krawędzie nie mogą wystawać i przysłaniać nawet w małej części otworu. Deska wykończeniowa otworu ukryje jego "niedoskonałości" wynikające z ułożenia podłogi. Na niej też zamontujemy balustradę zabezpieczającą, z którą razem stworzą jedną całość
WAŻNE - należy pamiętać aby średnica schodów była zawsze 10 cm mniejsza niż długość boków otworu, czyli jeśli posiadany otwór ma wymiar 140 x 140 cm to wybrane schody powinny mieć średnicę 130 cm.
Otwór kwadratowy jest bardzo łatwy w wykonaniu, a jego wykończenie nie przysparza problemów. Zastosowanie podestu trójkątnego to konieczność w przypadku, gdy możliwość wejścia na schody okrągłe na parterze determinuje jego zejście na piętrze.
Wybierając schody do otworu kwadratowego, należy pamiętać o tym, aby ich średnica była zawsze 10 cm mniejsza niż długość boków, a otwór możliwie precyzyjnie wykonany, pozwoli nam to idealnie spasować podest do jego krawędzi. Podłoga powinna być ułożona przed montażem, ale jej krawędzie nie powinny wystawać i przysłaniać nawet w małej części otworu, gdyż podczas montażu przysporzy to znaczniej więcej pracy. Zastosowanie deski wykończeniowej otworu pozwoli ukryć jego "niedoskonałości" po montażu podłóg.
WAŻNE - należy pamiętać aby średnica schodów była zawsze 10 cm mniejsza niż długość boków otworu, czyli jeśli posiadany otwór jest kwadratem o bokach 140 x 140 cm to wybrane schody powinny mieć średnicę 130 cm.
W wielu wypadkach, nie możemy sobie pozwolić na zamontowanie schodów w otworze okrągłym, a nawet w kwadratowym. Mimo to, jest to możliwe w otworze prostokątnym, który jest równie często spotykany.
Wybierając schody do otworu prostokątnego bez podestu, należy zwrócić szczególną uwagę, aby kilka pierwszych stopni, nie będących w świetle otworu, były na tyle nisko aby wysoka osoba nie uderzyła głową o strop. Przy odpowiedniej wysokości pomieszczenia i sprzyjających warunkach jesteśmy w stanie zamontować schody kręte w takim otworze, gwarantując iż korzystanie z nich będzie możliwe i komfortowe. Wybierając schody do otworu o takim kształcie należy pamiętać aby ich promień był zawsze o 10 cm mniejszy niż długość krótszego boku otworu. Podłoga powinna być ułożona przed montażem, ale nie powinna wystawać poza krawędzie otworu. Zastosowanie deski wykończeniowej pozwoli ukryć „niedoskonałości" wynikające z niedokładego ułożenia podłogi.
WAŻNE - posiadając otwór prostokątny, wybór średnicy schodów zależny jest więc od kilku czynników - chętnie pomożemy Państwu w wyborze i zaprojektujemy w nim, możliwie najwygodniejsze schody